Iskolnkat feltehetleg az 1200-as vek krl ptette a kor ngy legnagyobb mgusa.
Griffendl Godrik, Hugrabug Helga, Hollhti Hedvig s Mardekr Malazr.
A ngy alapt eredetileg nem iskolnak sznta az ptmnyt.
Az eredeti tervrl megoszlanak a vlemnyek,de a legvalsznbb az, hogy az alaptknak szksgk volt egy helyre ahol a klnbz ksrleteiket vgezhetik.
Miutn a ngy alapt elhunyt, a kastlyt bezrtk s hossz vekig nem foglalkoztak vele.
Mintha a Finn mgiagyi minisztrium elfelejtkezett volna a kastlyrl. Majd gy az 1600-as vek kzepn a kastlyt egy brit varzsl vette meg, aki az angol polgri forradalom miatt meneklt Finnorszgba. A varzsl valsznleg rgvest szre vette, hogy nem egyszer mugli ptmnnyel van dolga. A varzslnak azon kvl, hogy imdta a rgi varzskastlyokat, volt mg egy furcsa vonzdsa. Odig volt a legends lnyekrt, azon bell is a srknyokrt s a fnixekrt. gy ht nem egy hasonl lnyt teleptett a kastly krnykre. Nem ppen leglisan. Ezt a szenvedlyt az utdai is egytl- egyig rkltk. Sajnlatos mdon 1725-ben egy megvadult nstny srkny lerombolta a kastly egy jelents rszt. Erre mr a minisztrium is felfigyelt ( a szomszd muglikrl ne is beszljnk). A minisztrium llamostotta a kastlyt s jj ptette a lerombolt rszeket. Majd apr mdostsokat hajtottak vgre rajta. Ilyen pldul ez az els srkny-biztos iskola a vilgon.
Elszr a minisztrium elszlltatta a srknyokat, de azok tbbszr is vissza szktek az iskolnkhoz. gy ht vgl is, maradhattak. Iskolnk letben mindig is szerepet jtszottak a hbork. Mivel valami furcsa soha nem tmadtk meg az pletet. gy esett,hogy 1809-ben ide helyezte szkhelyt a finn, vrsplca.
1915.ben a Roxfort boszorkny s varzslkpz szakiskolt tmads rte. Az iskola egy rsze lebombzdott, s a vilgban uralkod borzalmas helyzet miatt a gyermekek nagy rszt nem brtk haza szlltani szleikhez. Hisz eddig gy gondoltk az iskolban nagyobb biztonsgban vannak. gy trtnt teht, hogy a Roxfort 1915-21-ig thelyezte szkhelyt a mi iskolnkba. Ez volt iskolnk megalapozsa. Mivel az kastly remekl bevlt iskolnak, a mgiagyi minsztrum 1943-ban iskolv avatta a kastlyt. Mivel az akkori mgiagyi miniszter, Hesekiel Taavetti akkoriban kt eslyes igazgatjelltet is tallt, gy dntttek, az iskolt kt igazgat is irnytja, eza hagyomny pedig mind a mai napig megmaradt.1943-ban, amikor a tantsok megkezddtek, a kt igazgat, Ilmarinen Olkkomen s Matias Lindholm, hajdani mardekros s griffendles ltkremegegyeztek, hogy az iskola a j s a rossz harmnijra pl fel, ppen ezrt az iskolban a megszokott Stt Varzslatok Kivdse tantrgy helyett Stt Varzslatok s Kivdsk tantrgyat vezettk be. A j s a rossz kztti sszefggst jelzi iskolnk jelkpe, a srkny s a fnix is.
|